3. Wydział Nauk Społecznych
  5. Podyplomowe Studia Zarządzania i Umiejętności...

Podyplomowe Studia

Zarządzania i Umiejętności Menedżerskich z Elementami Coachingu

Celem studiów jest dostarczenie uczestnikom wiedzy i umiejętności niezbędnych do zarządzania pracownikami w organizacji.

W roku akademickim 2023/2024 zajęcia prowadzone są w wersji stacjonarnej.

Zdobycie kompetencji psychologicznych, kierowniczych i coachingowych. Uczestnicy poznają psychologiczne mechanizmy funkcjonowania człowieka i uczą się sposobów ich wykorzystywania w pracy z ludźmi. Warsztat, trening, symulacja. Na większości zajęć, obok mini-wykładów, stosowane są aktywizujące metody nauczania. Program obejmuje trzy bloki tematyczne: blok wiedzy i umiejętności psychologicznych, blok poświęcony coachingowi i jego zastosowaniom w pracy menedżera, blok ekonomiczno-prawny, dostarczający podstawowej wiedzy z zakresu zarządzania finansami przedsiębiorstwa i prawa pracy.

Po ukończeniu studiów:

• będziesz posiadał wiedzę istotną dla kierowania ludźmi w organizacji
  • rozwiniesz własne kompetencje menadżerskie
  • zdobędziesz wiedzę w zakresie: zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania finansami przedsiębiorstwa, prawa pracy
  • zostaniesz wyposażony w instrumenty zarządzania zasobami ludzkimi w organizacji w zakresie m.in.: kierowania i przywództwa, zarządzania i kierowania zmianą, zarządzania sytuacją kryzysową i ryzykiem, kształtowania systemów motywacyjnych w organizacji, twórczego rozwiązywania problemów, budowania systemu ocen pracowniczych, budowania systemu i modeli kompetencyjnych, rekrutacji i selekcji personelu oraz planowania karier pracowniczych, rozpoznawania i skutecznego radzenia sobie z sytuacjami trudnymi w organizacji.

Program studiów jest oparty na trzech blokach tematycznych: blok wiedzy i umiejętności psychologicznych, blok poświęcony coachingowi i jego zastosowaniom w pracy menedżera, blok ekonomiczno-prawny, dostarczający podstawowej wiedzy z zakresu zarządzania finansami przedsiębiorstwa i prawa pracy. Uczestnicy studiów zostają wyposażeni w modelowe instrumenty zarządzania, w podstawy prawa pracy oraz ekonomii, zdobywają kompetencje menedżerskie, umiejętności nawiązywania skutecznych kontaktów społecznych, autoprezentacji, rozwiązywania konfliktów i prowadzenia negocjacji. Elementy coachingu wspierają poznawanie własnych zasobów oraz wspierają rozwój osobisty uczestników studiów.

Zajęcia na studiach prowadzą pracownicy naukowo – dydaktyczni Wydziału Nauk Społecznych oraz Wydziału Prawa Uniwersytetu Śląskiego, pracownicy Uniwersytetu Ekonomicznego, osoby z wieloletnim doświadczeniem dydaktycznym oraz praktycy – licencjonowani trenerzy, posiadający bogate doświadczenie warsztatowe i treningowe. Studia realizowane są przez trzy grupy specjalistów: psychologów, prawników oraz ekonomistów.

Liczba godzin: 220 godzin

Zajęcia odbywają się w systemie zjazdów 2 razy w miesiącu: sobota i niedziela (8.00-15.00).

Warunkiem zaliczenia studiów podyplomowych jest praca końcowa.

REKRUTACJA:

Studia są adresowane do osób pełniących stanowiska kierownicze, przygotowujących się do podjęcia roli kierownika (menedżera), oraz wszystkich osób pragnących podwyższyć swoje kompetencje w obszarze kierowania ludźmi.

Termin rekrutacji: 1 czerwca do 24 października 2023 r.
Ogłoszenie wyników:  19 października 2023 r.

Dokumenty można składać osobiście w sekretariacie lub przesłać pocztą po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub mailowym.

• kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych (oryginał dyplomu należy przedstawić do wglądu w sekretariacie przed rozpoczęciem zajęć

Planowany termin rozpoczęcia zajęć: 14 października 2023 r.

Warunkiem podjęcia nauki (po przyjęciu na studia podyplomowe) jest wniesienie opłaty za studia. Wpłaty należy dokonywać na indywidualne konto uczestnika, w ustalonych terminach.

1890 zł – płatność za semestr w ratach:
I rata: 624 zł płatna do 7 dni od daty rozpoczęcia studiów
II rata: 624 płatna do 15 listopada 2023 r.
III rata: 642 zł płatna do 15 grudnia 2023 r.

za II semestr
I rata: 624 zł płatna do 5 marca 2024 r.
II rata: 624 zł płatna do 15 kwietnia 2024 r.
III rata: 642 zł płatna do 15 maja 2024 r.

Kontakt:

Elżbieta Turska