3. Wydział Nauk Społecznych
  5. Studia podyplomowe Psychologia Zachowań...

Psychologia Zachowań Społecznych

Celem studiów jest umożliwienie uczestnikom poszerzenia wiedzy z zakresu psychologii ogólnej, kultury organizacyjnej i zachowań społecznych w organizacji.

W roku akademickim 2023/2024 zajęcia prowadzone są w wersji stacjonarnej.

Studia Psychologia Zachowań Społecznych pozwalają na poszerzenie wiedzy i umiejętności, przydatnych w relacjach interpersonalnych, przede wszystkim w pracy, ale także w życiu osobisty. Tematyka zajęć obejmuje zagadnienia psychologii ogólnej i społecznej, zachowania społeczne w organizacji, ich kulturowe i etyczne uwarunkowania, komunikację i zarządzanie w perspektywie psychologicznej.

Zajęcia prowadzone są w formie wykładów, ćwiczeń, warsztatów oraz treningów.

Zdobyta wiedza i umiejętności wykorzystane zostaną między innymi w procesie analizy wybranego problemu badawczego, w ramach przygotowania pracy dyplomowej. W doborze tematyki punktem wyjścia są indywidualne zainteresowania słuchaczy studiów.

Po ukończeniu studiów osoby uczestniczące:

• będą miały istotną dla rozumienia zachowań społecznych wiedzę z zakresu psychologii ogólnej, psychologii społecznej i kultury organizacji,
  • będą wiedziały, jak w optymalny sposób wykorzystywać własne zasoby i możliwości,
  • będą dysponowały pogłębioną samowiedzą i samoświadomością,
  • będą potrafiły w większym stopniu budować relacje interpersonalne i radzić sobie w kontaktach z ludźmi.

Program studiów obejmuje następujące moduły:

• psychologia ogólna (osobowość, motywacja)
  • psychologia społeczna
  • komunikacja interpersonalna
  • psychologia grupy i zespołów
  • psychologia polityczna i marketing polityczny
  • agresja i zachowania prospołeczne
  • kulturowe uwarunkowania zachowania
  • konflikt i negocjacje w organizacji
  • zachowania nieetyczne w organizacji
  • zarządzanie sobą
  • autoprezentacja
  • elementy inteligencji emocjonalnej i mindfulness
  • zachowania społeczne w organizacji
  • psychologia reklamy
  • seminarium dyplomowe

Ponadto w formie warsztatowej prowadzone są zajęcia z grupowego treningu integracyjny, treningu asertywności, treningu public relations.

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych wykładowców Uniwersytetu Śląskiego, a także przez praktyków i trenerów z wieloletnim doświadczeniem.
Praca dyplomowa realizowana jest pod opieką pracownika naukowo-dydaktycznego Uniwersytetu Śląskiego z bogatym doświadczeniem badawczym, dydaktycznym, znającego zagadnienia psychologii organizacji nie tylko z teorii, ale także praktyki.

Liczba godzin: 220 godzin

W roku akademickim 2023/2024 studia będą realizowane w formie stacjonarnej. Zajęcia będą prowadzone w systemie zaocznym w formie 2-dniowych zjazdów (sobota, niedziela), 1 lub 2 razy w miesiącu.

Warunkiem zaliczenia studiów podyplomowych jest napisanie pracy końcowej.

Uwaga! Świadectwo nie daje uprawnień do pracy w charakterze psychologa, a studia nie mają charakteru studiów kwalifikacyjnych

Studia są adresowane do osób zainteresowanych poszerzeniem wiedzy z zakresu psychologii zachowań społecznych i organizacyjnych. Realizowane tematy mogą być szczególnie interesujące dla osób na stanowiskach kierowniczych, nauczycieli, trenerów, pracowników działów obsługi klienta, marketingu i reklamy, PR, osób zarządzający kadrami.

Termin rekrutacji: od 1 czerwca 2023 r. do 10 października 2023 r.

Dokumenty można składać osobiście w sekretariacie lub przesłać pocztą.

• kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych (oryginał dyplomu należy przedstawić do wglądu w sekretariacie przed rozpoczęciem zajęć)
  • skierowanie w przypadku skierowania na studia podyplomowe przez instytucję zewnętrzną, z podaniem kwoty dofinansowania oraz adresem i NIP-em instytucji

Warunkiem podstawowym jest posiadanie dyplomu studiów wyższych.

O przyjęciu na studia podyplomowe decyduje kolejność zgłoszeń oraz wynik postępowania kwalifikacyjnego, o ile było przeprowadzone.

Planowany termin rozpoczęcia zajęć: październik 2023

Warunkiem podjęcia nauki (po przyjęciu na studia podyplomowe) jest wniesienie opłaty za studia. Wpłaty należy dokonywać na indywidualne konto uczestnika, w ustalonych terminach.

1890 zł – płatność  za semestr w ratach:
za I semestr:
I rata: 624 zł płatna do 5 października 2023 r.
II rata: 624 zł płatna do 15 listopada 2023 r.
III rata: 643 zł płatna do 15 grudnia 2023 r.

I rata: 624 zł płatna do 5 marca 2024 r.
II rata: 624 zł płatna do 15 kwietnia 2024r.
III rata: 643 zł płatna do 15 maja 2024 r.

dr Maciej Janowski
e-mail: maciej.janowski@us.edu.pl